לא רק עיצוב וזוהר: חשיבותו של ניקיון באולמות אירועים

יש הרבה פרמטרים לבחירת מקום לאירוע – ממיקום גיאוגרפי, דרך עיצוב, מחיר, קיומו של רישיון עסק בתוקף, גן או אולם וכן הלאה. אולם לצד כל אלו כדאי לשים לב לשיקול נוסף שקל לפספס, אך שיש לו חשיבות רבה: ניקיון המקום. 

אחד הצעדים המהותיים ביותר בהפקת אירוע מכל סוג (חתונה, בר מצווה, בריתה, אירוע עסקי, יום עיון וכו') הוא בחירת המקום בו הוא ייערך:

אם זה גן אירועים ברחובות, אולם אירועים באשדוד או אפילו אירוע בטבע בלב מדבר. הצלחתו של אירוע תלויה מאוד במקום, אם זה למשל בהיותו נגיש, מרכזי ונוח להגעה, או באיכות האוכל והשירות שאותו אולם אירועים מציע.

הציפיה הברורה מאליה מאולם אירועים מקצועי היא שיהיה בו ניקיון יסודי, ורצוי בביצועה של חברת ניקיון מיומנת. אך האם זה תמיד נכון בהכרח?

והאם די רק בביצוע ניקיון יסודי לפני האירוע ולאחריו, או שיש צורך בתחזוקה שוטפת גם במהלך האירוע עצמו?

למה חשוב לבדוק את רמת הניקיון באולם?

ניקיון הוא הרבה יותר ממראה עיניים, מאי סדר או לכלוך המרתיעים את הבאים למקום.

אולם אירועים בו שולט תמיד ניקיון יסודי הוא גם היגייני יותר, והדבר חשוב במיוחד כשמדובר על מקום בו מוכן ומוגש אוכל. בעבר נמצאו בישראל ליקויים במטבחיהם של מספר אולמות אירועים, שהשפיעו על רמת התברואה של המזון שהוגש בהם. אי לכך, על ניקיון יסודי במקום האירוע אסור להתפשר.

בדיקה ראשונית בעת ביקור באולם

ההתרשמות הראשונית מהאולם היא הזדמנות לבדוק גם את ניקיונו – האם נראה שהמקום מטופל כיאות על ידי חברת ניקיון בחיפה (לצפוניים שבניכם למשל)? האם במטבח ובחלקים הפחות זוהרים של המקום (השירותים, חדר ההתארגנות של החתן-כלה וכו') נותרת אותה רמה גבוהה של ניקיון יסודי? אל תהססו לשאול ולבקש פרטים: האם גם במהלך האירוע ניתנים שירותי היגיינה מקצועיים, למשל, של עובד חברת ניקיון שיהיה זמין לצורכי ליטוש, תחזוקה וטיפול בשירותים?

השירותים – המדד האמיתי של רמת היהגיינה באירוע

כדי להתרשם בצורה טובה יותר מתפקודו של אולם אירועים בשעת אמת, מומלץ לבקש לבקר בו בזמן אירוע. אם למשל בחרתם אולם אירועים לחתונה עם רמה משביעת רצון של ניקיון בחיפה, למשל, אותו ביקרתם בשעת בוקר שקטה, ייתכן שבעת חתונה גדולה של מאות מוזמנים המצב יהיה שונה – אותו מראה היגייני יסודי מרשים בטרם האירוע, כשחדר השירותים נקי ומסודר עם אספקה מלאה של ניירות וסבון, עתיד להשתנות עד תום החתונה. שימוש בשירותים, בקבוק יין שנשפך, ילדים משתוללים, נעליים עם בוץ ביום גשום – כל אלו יכולים במהרה להפוך את האולם הנקי ביותר לבלגן מוחלט.

לכן אל לאולם כזה להסתפק בשירותיה הטובים של חברת ניקיון בחיפה, למשל, לפני ואחרי האירוע:

חשוב שתבדקו לאורך האירוע בו תבקרו האם רמת הניקיון בשירותים נשארת על כנה, האם גם לאחר עשרות ביקורים מיכלי הסבון ומתקני הנייר ממולאים מחדש – שכן דווקא חדר זה מעיד על כלל רמת הניקיון והתחזוקה של האולם כולו.

2018-07-02T23:46:35+03:00 אירועים, חתונות, כללי|
דילוג לתוכן