כל מה שצריך לדעת לפני סגירת חוזה עם אולם חתונות 

בשעה טובה נקבע התאריך ואפילו נמצא האולם האחד והיחיד שבו אתם רוצים לערוך את חתונתכם. אבל לא מספיק רק מראה עיניים והצעת מחיר – יש שלל נושאים שכדאי לוודא ולשאול אודותיהם לפני שמתחייבים סופית. 

החיפוש אחר גן או אולם אירועים במרכז לעתים מפרך, ואתם שמחים להגיע לפתע אל גן אירועים בנס ציונה שכובש אתכם ממבט ראשון, וכל שברצונכם לעשות הוא לסגור את החוזה ולהמשיך הלאה, לחיפוש אחר שאר הספקים. קל להתפתות ולחשוב שכל עוד העיצוב נפלא, המחיר סביר, הצוות נחמד והמקום אטרקטיבי הכל יהיה בסדר, אבל בחוזה יש לא מעט אותיות קטנות או חללים שכדאי למלא. ולכן, לפני שאתם חותמים עם חוזה עם אולם אירועים באשדוד שנראה אידיאלי, או גן אירועים אורבני שכמו יצא מהחלומות, כדאי להתחבר אל קרקע המציאות ולשאול את השאלות הקשות.

בדקו הכל, מרישיון עסק ועד מתי תיקן אינסטלטור את שירותי הגברים במקום

רישיונות יש?

לכל אולם אירועים או גן אירועים במרכז חייבים להיות רישיונות: הן רישיון עסק בתוקף, והן אישורים ממשרד הבריאות, מכבי האש והמשטרה. מומלץ גם לוודא שיש למקום ביטוח צד שלישי, ובמקרה של חתונה דרך הרבנות חשוב שלמקום תהיה תעודת כשרות בתוקף. ולמקרה של הפסקת חשמל, רצוי שיהיה במקום גם גנרטור חירום.

מה כולל המחיר?

אולי אותו גן אירועים בשפלה שבו פנטזתם לערוך חתונה בשישי בצהריים מציע את שירותיו בדיוק במחיר עליו חשבתם – אבל האם זה באמת מחיר אטרקטיבי כמו שהוא נראה? בדקו בדיוק מה כלול ומה לא כלול בחבילה לגבי כל פרט: המע"מ, הטיפים ושכר המלצרים והברמנים, התשלום לאקו"ם על המוזיקה, ציוד הסאונד והתאורה, שירותי עיצוב (והאם מדובר בעיצוב בסיסי או מלא), אבטחה וסדרנים, שירותי ניקוי לחדר השירותים במהלך הערב וכן הלאה.

חס וחלילה, אבל…

לא נעים לחשוב על זה, אבל חתונות עשויות להתבטל, חלילה. כדאי מראש להתכונן לכל צרה ולוודא מה קורה במקרה של ביטול מצדכם (בשל חרטה או חלילה אסון במשפחה), האם יש פיצוי/קנס שעליכם לשלם לאותו אולם אירועים ומה גובהו. כדאי גם לסכם על פיצוי ועל מה קורה במקרה שהאירוע בוטל מצדו של האולם – למשל אם אי אפשר לקיים את החתונה בגלל בעיות ואסונות כמו שריפה, צו סגירה למקום, פשיטת רגל, ניתוק החשמל בשל תקלה או אפילו הצפת ביוב בלב גן האירועים שלטיפול בה יוזעק אינסטלטור בנס ציונה עם ביובית שאיבה צמודה שיהיה האורח היחיד במקום. חשוב, על כן, להסדיר את זכויותיכם מראש.

התאמה לצרכים מיוחדים

אם ברשימת המוזמנים יש אורחים טבעוניים וצמחוניים, בדקו שהקייטרינג יציע אלטרנטיבות גם עבורם. אם בין האורחים יש מוגבלי נגישות, ודאו מראש שהאולם או הגן נגישים, וכמוהם גם החנייה (ואם יש חנייה פרטית למתחם).

האם יש מגבלות נסתרות?

במיוחד כשמדובר על חתונה בשישי בצהריים, חשוב לוודא האם יש מגבלת שעה לסיום בגלל כניסת השבת ומהי. ובכלל, אם ברצונכם לקרוע את רחבת הריקודים עד השעות הקטנות, ודאו שאין מגבלת שעה שתעמוד בדרככם.

2018-07-02T23:49:05+03:00
דילוג לתוכן