Suit up: טיפים לבחירת חליפה לחתן

כן, כולם מדברים על שמלת הכלה – אבל זהו גם האירוע שלכם (וכל כלה יודעת שבן הזוג הוא האקססורי הכי מוצלח!). חליפה או לא חליפה? איך מכניסים טאץ' אישי לבגד הרשמי? ואיך מתאימים לכל זה נעליים? המדריך שלנו לשירותכם. 

למרות שנדמה ששאלת לבושו של החתן נמצאת בצל שמלת הכלה, בסופו של דבר אתם זוג – ביחד לכל החיים. לכן גם בלבוש עליכם להשלים זה את זה למראה זוגי מושלם בחתונה ובאלבום התמונות היפות שיצולמו באולם האירועים למזכרת עולמים. אז איך עושים זאת?

בחירת חליפה לחתן טיפים ועצות שיסייעו בבחירה

אל תתחפשו:

בישראל נטולת הרשמיות, אין הרבה הזדמנויות ללבוש חליפה, ויש מי ששמחים לקפוץ על המציאה הזו בחתונתם ולדפוק הופעה לאולם האירועים – אך יש גם מי שמרגישים כדג מחוץ למים כשהם חנוטים בחליפה רשמית. נכון, זהו מעמד חגיגי, אך אתם גם צריכים ליהנות ממנו, להרגיש בו נוח ולחגוג את מי שאתם. לכן אם חליפה קלאסית בשלושה חלקים לא באה בחשבון, ישנן דרכים אחרות ליצור לוק מחויט ונושב סטייל לחתונה באולם אירועים או בגן – אל תנסו בכוח להיות מי שאינכם.

אם אתם לגמרי הולכים על החליפה הקלאסית:

חוץ מהגוונים, כדאי לחשוב גם על הגזרה. אומרים ששחור זה מרזה, אבל מה שיהלום הרבה יותר גבר רחב במידותיו היא גזרה ישרה ולא צמודה, וכן עניבה רחבה יותר. לרזים כדאי לבחור בגזרה צמודה ובעניבה דקה ברוחבה. אל תשכחו לתרגל מבעוד מועד את קשירת העניבה.

אפשר ללכת על חליפה לא קלאסית:

לערבב בין חליפות, עם ג'קט שלא תואם למכנס, להעז יותר בצבעים, ללכת על הדפסים (לא יותר מדי, אפשר למשל בחולצה בלבד), או לבחור דווקא בלוק וינטז'. אם יש לכם את החוש האופנתי להצליח בבחירות הללו וקיבלתם את האוקיי מהכלה – קדימה!

צהריים או ערב?

בחתונת שישי בצהריים יתאים לבוש פחות רשמי ויותר קליל, במיוחד אם מזג האוויר חם מדי לחליפה הקלאסית: אפשר גם ללכת ללא ג'קט או ללא עניבה, ואפילו להפתיע עם מכנסי ברמודה. גם בגוונים כדאי בשעות הצהריים ללכת על בהיר יותר – גם בגלל האווירה המשוחררת יותר וגם בגלל שמש הצהריים בגן האירועים.

הפתיעו באקססוריז:

כן, לא רק לכלה יש אקססוריז, מהזר המפורסם ועד התכשיטים שמשלימים את המראה. גם גברים יכולים! למעשה, זו ההזדמנות שלכם להכניס דרכם קצת מהאופי המיוחד שלכם למראה הכולל, כמו גם להוסיף צבע. בין האקססוריז שאפשר לבחור: חפתים מגניבים, סיכות לד"ש או "בוטונייר" (פרחים לדש) ואפילו מטפחת אף המציצה מהכיס כמו במקרה במראה וינטז' משובב, עניבה בדוגמא מיוחדת וצבעונית, שלייקס בגוון עז, נעליים מקוריות, או אפילו בחירה נועזת בגרביים – אפילו אם הם עם הדמויות האהובות עליכם ממלחמת הכוכבים (כי מה שעובד אצל ראש ממשלת קנדה הפופולרי יכול לעבוד גם עבורכם). אבל אל תעמיסו! פחות זה יותר. באירוע של חתונת בשישי בצהריים בגן אירועים אפשר להוסיף עוד אקססורי קול במיוחד: משקפי שמש. 

אל תשכחו את הנעליים!

לכל מראה צריך גם נעליים תואמות. אל תשכחו את זה בתכנון הלבוש שלכם לחתונה. וכמובן, בחרו בנעליים נוחות, שכבר צעדתם בהן בעבר. כיום אפשר גם לבחור דווקא בנעלי ספורט מגניבות – אם אלו תואמות ומתכתבות עם הלבוש שלכם.

תתאמו עם הכלה:

אתם צמד-חמד, ואתם כאן כדי לחגוג איחוד – לכן כדאי להיות מאוחדים גם בנושא הלבוש כך שביחד תצרו מראה שלם ומושלם שיקסים את כל אורחיכם באולם האירועים. כאמור, האקססוריז יכולים לעזור, ואם בחרתם לתת איזו זריקת צבע מעניינת, אפשר להוסיף את אותו גוון לזר הכלה ליצירת תיאום משלים.

מתכננים לקרוע את רחבת הריקודים?

אם כך, כדאי להביא חולצה ספייר, במיוחד אם מדובר בחתונת שישי בצהריים בגן אירועים באוויר הפתוח. חולצות מחויטות לעתים נוטות להיות לא מאווררות מספיק, וחבל לגלות שאתם מכוסים בכתמי זיעה לא מחמיאים כשעוד שעות רבות לפניכם. אפשר גם ללכת על לוק אחר לגמרי לריקודים, בו תרגישו יותר נינוחים.

2018-12-01T23:36:33+02:00
דילוג לתוכן