דפנה שם טוב ממליצה: אתרים שאסור לפספס בפראג 

איזו עיר! פראג היא העיר הכי יפה באירופה, מבחינתה של דפנה שם טוב. היא גם בדיוק מה שאתם צריכים אם אתם בונים על חופשה קצרצרה של סופ"ש ארוך: היא קומפקטית, נוחה, ידידותית, מונגשת לתייר, אידיאלית למי שמגיע לשלושה-ארבעה ימים ומחפש בירה אירופאית מהממת וכיפית, עם אוכל טוב ובירה קרה. כן, הבירה היא ללא ספק הדבר שאסור לפספס בפראג, עם המחיר הזול והטעם האלוהי, אבל נשים אותה לרגע בצד ונדבר על עשיריית אתרי חובה שכדאי לפקוד בין הבירה של הצהריים לפאב של הערב.

גשר קארל – Karlův most

נו, אתם לא באמת צריכים את דפנה שם טוב כדי לקבל המלצה על גשר קארל כאתר חובה בפראג. הגשר היפה הזה תמיד יככב בטופ של כל רשימה ותמיד יהיה עמוס בתיירים, ובצדק. הוא ממש בהכי מרכז של פראג שיש, מקושט בהמון פסלים מיוחדים, והנוף ממנו אגדה. אי אפשר שלא להיות בו בביקור בעיר.

הטירה (מצודת פראג – Pražský hrad)

אם תלחצו על דפנה שם טוב היא תגיד שיותר מהכל הסיבה שהטירה ברשימה היא בעיקר בגלל הנוף ממנה (שמצדיק את ערימת המדרגות), למרות שגם המצודה עצמה יפהפייה. יש פה תמיד המון תיירים ולפעמים תורים לא קצרים בבדיקות הביטחוניות, אבל הטירה שווה את המאמץ וכדאי להקדיש לה זמן רב בלו"ז. היא גדולה, וכוללת כמה וכמה אתרים, כמו קתדרלת סנט ויטוס המשגעת, סמטת הזהב העתיקה, טקס החלפת המשמר ועוד.

הרובע היהודי – JOZEFOV

הרובע היהודי של פראג הוא ממש לא אתר שמושך רק ישראלים ויהודים, אלא אטרקציה מרכזית לכלל התיירים, בזכות שפע של אתרים היסטוריים מעניינים, שניתן לבקר בהם במסגרת כרטיס חבילה מיוחד. בית הקברות היהודי, עם המצבות הצפופות והישנות (כולל קבר המהר"ל), הוא הכוכב המרכזי, ולצדו אפשר לבקר גם בכמה בתי כנסת, במוזיאון היהודי ובמוזיאון הגטו.

כיכר סטרומסצקה (והשעון האסטרונומי)

זוהי הכיכר העתיקה של העיר, גדולה ורחבה עם מבנים יפהפיים מסביב, בית העירייה וגם השעון האסטרונומי המפורסם שמולו נאספים תיירים רבים עם התקרבה של שעה עגולה בציפייה למופע המיוחד של צלצולו.

גבעת פטרין

גבעה קטנה וירוקה שהיא פארק עירוני יפה, עם שבילי הליכה, סנאים, גינות ועוד. בראשה יש מגדל תצפית שמזכיר את מגדל אייפל הפריזאי, אבל גם בלי לעלות עליו הנוף מהגבעה יפה וההליכה בפארק מהנה מאוד. לעצלנים יש גם אפשרות להגיע למעלה ברכבל.

וישהראד

המצודה השנייה והפחות מוכרת של פראג, על גבעה בדרום מרכז העיר בצמוד לנהר. החלק המעניין ביותר בה הוא בית הקברות של גדולי האומה, בהם המלחינים סמטנה ודבוז'אק, הסופר קארל צ'אפק ועוד.

כיכר ואצלב

למעשה זו יותר שדרה מכיכר, ואי אפשר בלעדיה. היא גם יפהפייה והיסטורית, וגם מרכז העיר שיוצאים ממנו לשופינג ולבילויים ולחיי לילה.

קיר לנון

זה לא ממש אתר היסטורי קלאסי, אבל רוצים סלפי מגניב? שמעו לדפנה שם טוב והגיעו להצטלם על רקע קיר הגרפיטי הזה שכל הזמן מתחדש ומשתנה מביקור לביקור. בתקופה הסובייטית היה הקיר שמוקדש לג'ון לנון מעין אתר מחאה קטן ובודד, צבעוני תמיד.

הבית הרוקד

בפראג יש המון מבנים היסטוריים ישנים ומרשימים, אבל הבניין המפורסם הזה הוא דווקא מודרני. הוא הפך מפורסם בזכות הצורה המיוחדת, שגם הקנתה לו את השם ג'ינג'ר ופרד, כי הוא נראה כצמד רקדנים. אין צורך להיכנס פנימה, אפשר להתרשם ממנו בעיקר מבחוץ, בעת הליכה על גדת הנהר.

הקלמנטינום

אזור של מבנים בסמוך לגשר קארל, הכולל בין השאר את הספרייה הלאומית המרשימה והעתיקה. במקום כדאי לטייל באמצעות סיור מודרך.

2019-03-29T18:35:49+03:00 ירח דבש, כללי|
דילוג לתוכן