המדריך לזוג המתחתן:

כך תבחרו צלם לחתונה

אולם חתונות או גן אירועים כבר יש? הקייטרינג סגור? בחירה חשובה נוספת היא הצלם – מי שיידע להפוך את כל הבחירות שלכם, הרגעים היפים, והחתונה שהפקתם בעמל רב לכדי זיכרונות יפהפיים המונצחים בתמונות של ממש, שיישארו אתכם לנצח. אז איך בוחרים צלם לחתונה? ריכזנו מבחר טיפים במיוחד עבורכם. 

כפי שבטח הבנתם די בתחילת התהליך של הפקת חתונה ומציאת אולם אירועים לחתונה, בתכנון אירוע כה חשוב כל בחירה היא מהותית ומחייבת בדיקה, חשיבה, הצבת קריטריונים, צמצום אפשרויות ולבסוף קבלת ההחלטה. כך גם במציאת צלם לחתונה – אין זה מספיק לבחור אדם מקצועי עם המלצות, כי בסופו של דבר אתם לא מחפשים רק מקצועיות, אתם מחפשים סגנון וטעם שמתאימים לשלכם: אם בגוונים של התמונות, אם תמונות יותר מבוימות ליצירת פריימים מיוחדים, או בסגנון סלפי ,או דווקא ספונטניות מאוד ללא מבט ישיר למצלמה, רק של רגעים שנלכדו במקרה. אם בסגנון רומנטי-אגדי או יותר אורבני, אם בסטייל עדכני או בוינטז' של פעם. לכן בדיוק כמו בבחירת אולם האירועים או גן האירועים או הקייטרינג, לא די פשוט לבחור על פי זמינות ומחיר, אלא להעמיק ולחקור כדי לבצע את הבחירה הנכונה.

צלם חתונות – טיפים לבחירה נכונה ומוצלחת

אז איך בוחרים צלם? אין טוב ממראה עיניים!

הדרך הטובה ביותר לדעת אם צלם מתאים לכם או לא בשלב הסינון הראשוני, הוא להסתכל בתיק העבודות שלו. זה בדיוק כמו סיבוב ראשוני באולם אירועים שאתם שוקלים לבחור – הציצו בתמונות וחישבו, האם אתם רואים את עצמכם בהן? האם אתם אוהבים את הסגנון ומתחברים אליו? התמונות מוצאות חן בעיניכם, ועונות על דרישות האיכות והטעם שלכם? הסתכלו גם בתמונות המקדימות של צילומי החתן-כלה בלוקיישנים נבחרים וגם בצילומי האורחים באירוע עצמו, שכן אתם זקוקים לצלם שיוציא תוצאות מצוינות משניהם.

אם התמונות לא מדברות אליכם, טובות ככל שיהיו מבחינת חשיפה לאור, גוונים ומיקוד – כנראה שאתם זקוקים לצלם אחר.

פנים אל מול פנים, פגישה באמצע החיים 

לפעמים בחירה נעשית בקלות, כשנפגשים ויש "קליק". גם בחיפוש אהבה, גם בחיפוש אחר נותני שירות לחתונה, אם זה קליק עם אולם החתונות או צוות גן האירועים, או קליק של שיחה זורמת והבנה מהשנייה הראשונה עם המעצבת שבחרתם לעיצוב אולם האירועים לחתונה.

הקדישו זמן לפגוש את הצלם שלכם, ולעמוד על טיבו במפגש אישי. האם יהיה לכם נעים ונוח לעבוד איתו, תוך הסתובבות בלוקיישנים שונים, כך שתוכלו גם להיות עצמכם וגם לצאת נהדר בצילומים, וגם ליהנות מהתהליך? האם הוא נותן לכם הרגשת ביטחון, כך שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות במהלך האירוע שיהיה קשוב למה שחשוב לכם, מבלי לדאוג ולבדוק כל הזמן את צעדיו במהלך החתונה כדי לוודא שכל האורחים החשובים לכם באולם האירועים מתועדים?

אל תשכחו בפגישה להדגיש ולפרט את כל מה שחשוב לכם: אם אתם רוצים סגנון מסוים או לוקיישנים מסוימים, אם יש אורחים שחשוב לצלם אותם במיוחד, אם יש תמונה או ויז'ן שחשבתם עליו ותרצו לממש, אם יש פרטים שחשובים לכם במיוחד שתרצו להתמקד בהם (אם, למשל, עשיתם עיצוב DIY לגן האירועים שאתם גאים בו וחייבים לתעד ולהנציח אותו בסדרת תמונות מיוחדת). חשוב לתאם ציפיות ולסכם הכל מבעוד מועד.

אם מדובר בחברת צילום עם יותר מצלם אחד, ודאו מי הצלם שלכם (וכמובן, בקשו לראות את העבודות שלו ולהיפגש איתו). בחתונות גדולות (150-200 אורחים ומעלה) יש צורך ביותר מצלם אחד באולם האירועים כדי שבאמת כל האורחים כולם יתועדו כראוי.

מה מקבלים בסוף?

 שימו לב: יש צלמים שבגמר האירוע מעבירים לכם דיסק או זיכרון נייד עם כל התמונות. יש כאלו שגם ידאגו להדפסה של התמונות או של מספר מסוים של תמונות שבחרתם מכלל הצילומים. יש מי שמספקים גם אלבומים מודפסים. כך או כך, תסכמו מראש בדיוק מה כלול בחבילה ומה מקבלים בסוף כתוצר המוגמר. כנ"ל אם חשוב לכם לכלול גם צילום וידאו או להציב עמדת צילום מגנטים באולם האירועים – בדקו שחברת הצילום יכולה לספק גם את השירותים הללו עבורכם, ומה זה אומר מבחינת עלויות.

שיהיה במזל טוב ואל תשכחו לחייך!

2018-12-01T23:34:19+02:00 צלם אירועים|
דילוג לתוכן