טיפים עבור חתונה טבעונית: טעימה, מוסרית וידידותית

לפני שנים לא רבות היה קשה לאתר אולם אירועים עם קייטרינג לחתונה טבעונית, אך בשנים האחרונות מספרן של החתונות הטבעוניות הולך וגדל, ויותר ויותר אולמות וגני אירועים כבר מציעים אלטרנטיבה טבעונית. עם זאת עדיין עולה אצל בני ובנות זוג טבעוניים רבים השאלה האם ללכת בעקבות האידיאולוגיה גם כשמדובר על הקייטרינג לחתונתם, או להשאיר את אורח חייהם בצד ולהתפשר לטובת מרבית האורחים על קייטרינג חלבי.

הלחץ המשפחתי והחברתי מכריע לעתים את כף המאזניים – החלום על חתונה קטנה בטבע הופך ל-200 איש באולם אירועים כדי להכיל את כל אורחיהם הרבים של ההורים, עצות מחברים מוסיפים עוד אטרקציה קטנה או שוללים מיקום יפהפה אך מרוחק מכדי להיות מעשי וכן הלאה. מכיוון שבחתונות ישראליות הפן הקולינרי מהותי במיוחד, לעתים יותר מבחינת התקליטן או גן האירועים, גם כאן גדול הלחץ להתפשר ולוותר, ועל אחת כמה וכמה אם רק אחד מבני הזוג טבעוני.

אך בסופו של דבר אלו היום המיוחד והחגיגה הזוגית שלכם: אם חלמתם על חתונה טבעונית, אפשר להוציא אותה לפועל, לשלב בה את תפיסת העולם שלכם והאידיאולוגיה בה אתם מאמינים, ועדיין להציג תפריט שייסחט מחמאות מהאורחים.

אז איך עושים זאת?

בחירת קייטרינג 

כיום אולמות אירועים רבים ערוכים לקיום ארוחה טבעונית – אפילו אלו מביניהם שמתמקדים ביומיום במטבח בשרי. לכן אל תניחו מראש שעליכם לוותר על הבחירה הראשונה שלכם של אולם אירועים בשפלה או במרכז עבור הטבעונות: תמיד תשאלו האם האופציה קיימת, ולא פעם תופתעו לטובה.

בדקו שהתפריט מגוון, יצירתי ועשיר, שהופך את המגבלות התזונתיות ליתרונות– גם כדי שהאורחים שלכם ייהנו וישבעו, וגם כדי לנצל את ההזדמנות להציג בפני הלא טבעונים מקרב המוזמנים את מלוא יכולותיו של המטבח הטבעוני. אנשים רבים עדיין שבויים בסטיגמות אודות טבעונות, שחתונה טבעונית מוצלחת יכולה לנתץ: אוכל טבעוני יכול להיות משביע ורבגוני – לא רק סלטים, אלא מבחר רחב של מאכלים מפנקים ומפתים לעין ולחך, כולל מנות אחרונות שיחתמו את הערב שלכם באולם האירועים בטעם של עוד.

לטעימות הקייטרינג באולם האירועים כדאי להביא גם בני משפחה וחברים שאינם טבעוניים כדי לקבל מגוון דעות שיעזרו בהחלטה על המנות הנבחרות.

ההתנהלות מול המשפחה והמוזמנים

אם רק אחד מבני הזוג טבעוני, כדאי לדון ולהחליט ביחד בנושא, לראות ששניכם משדרים על אותו גל, ואזי להגיע עם חזית אחידה לשיחה עם המשפחה. לעתים קשה להורים עם ההחלטה, אך ניתן לשנות את דעתם בהזמנה לטעימות באולם האירועים – כך תוכלו להראות להם מבעוד מועד את התפריט ולהפיג את חששותיהם ש"לא יהיה מה לאכול" ו"מה האורחים יגידו".

יש שממליצים להודיע מראש לאורחים על הכוונה להגיש בחתונה אוכל טבעוני, ולציין זאת בהזמנה, כדי לתאם ציפיות וכדי שההפתעה ביום האירוע תהיה חיובית ולא שלילית. עם זאת, יש מי שמרגישים שאין זה נושא מיוחד שמצריך הודעה – לכו עם מה שאתם מרגישים. הלא בסופו של דבר אף אדם שאוהב אתכם לא יפספס את האירוע המרגש רק בגלל חששו מערב של סעודה טבעונית.

אם תבחרו בקייטרינג הנכון ובתפריט רב אפשרויות יצירתיות – כל אלו בשילוב אולם האירועים המעוצב או גן אירועים היפהפה, האהבה, האושר וההתרגשות – ייצרו יחד חתונה טבעונית בלתי נשכחת, שתשבה גם את לבם של המקטרגים הכי גדולים, ומי יודע, אולי  על הדרך תסייע לקירוב כמה מהאורחים שלכם לנושא חשוב זה.

2018-12-01T23:36:30+02:00 קייטרינג|
דילוג לתוכן